نقیص

آب شیرین و گوارا

نقیص

آب شیرین و گوارا

۵ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۲ ثبت شده است

 • ۰
 • ۰

مدرسه

روزهای مدرسه

خاطرات کودکی، خاطرات سر کلاس، معلم ها، دعوا ها، نمرات خوب، نمرات بد، امضای زورکی پای کارنامه، مشق شب، تخته سیاه، اردوی دسته جمعی، فرار از مدرسه و رفتن به سینما و سیگار کشیدن های پنهونی پشت دیوار دبیرستان، سالهای پر استرس پشت کنکوری،  چقدر زود گذشت، به دنبال علت ها و مقصر ها.

 • مقداد صفری
 • ۰
 • ۰

برای ساده نویسی

نوشتن به شکل غیر ادبی و در ساختار اولیه زبان که در این نوع نوشتن رساندن مقصود می بایست مهم ترین هدف نویسنده باشد. در این نوع نوشتن هیچ گاه نویسنده به دنبال استفاده از دیگر مهارتهای نوشتاری چون اقناع و تاکید و تزیین نیست بلکه خارج از جهت گیری در باره محتوا سعی می کند مفهوم را از طریق واژگان به ذهن خواننده منتقل کند و قضاوت درباره صحت و سقم و میزان تاثیر سخن را به عهده خود خواننده می گذارد. مطمئنا این سبک نوشتار مورد پذیرش نویسندگان زبر دست و ماهر نیست بلکه یک نویسنده حرفه ای به دنبال این است تا علاوه بر انتقال مطلب به ذهن مخاطب با استفاده از دیگر ابزار های زبانی و نوشتاری به کمک نوشته خود بیاید و تاثیر ان را بر خواننده  دوچندان کند و همچنین با یاری گرفتن از مترادفات و تاکیدات و دیگر آرایه های ادبی مخاطب را وادار به پذیرش دیدگاه خود در نوشته کند. روشن است که رسیدن به آن جایگاه در نوشتن از آرزو های هر قلم به دستی است ولی این کمال نویسندگی را نمی توان دریافت جز با گذر از راههای به نسبت دشوار کسب مهارت های نوشتن که مسلما این را از ساده نویسی اغاز می شود.

 ساده نویسی به معنای روان و شیوا نوشتن و دور بودن متن از گره ها و ابهامات لفظی و معنایی و رعایت اصول دستور فارسی در جمله بندی ها و کابرد درست فعل و دیگر .
 • مقداد صفری
 • ۰
 • ۰

مشخصات فنی کانکس

برای کارگاه یک اشنا دنبال خرید کانکس بودیم . تجربه ها رو برای انتخاب کانکس خوب اینجا میگم ،

مصالح ساخت شاسی کانکس: استفاده از تیر آهن های نمره 14، 16، 18 ,20جهت کانکس های12×2/40در ساخت اسکلت کانکس

استراکچر مورد استفاده .

سطح بیرونی دیوارهای کانکس: ورقهای گالوانیزه در جه یک دارای رنگ کوره ای -ورق کامپوزیت ازجنس فایبرگلاس -سایدینگ طرح کانادا ازجنس P.V.C


سطح داخلی دیوارهای کانکس ام دی اف با شه یا نه .

درب و پنجرهای کانکس از چه جنسی باشد.

 • مقداد صفری
 • ۰
 • ۰

داستانهای کوتاه

انسان ذاتا موجودی اجتماعی است.معنای ان  جمع شدن و گرد امدن به دور هم همانند حیوانات نیست.بسیاری از گله های اهوان مدت های طولانی در کنار هم زندگی می کنند اما مانند هم زیست و تولید مثل نمی نمایند.ان ها تابع جبر طبیعی هستند.نوع و زمان تولید و فرزند زایی انها تابع فصول خاصی است.ان ها تابعند و طبیعت تابع ان ها نیست.

انسان تنها از بابت تفکر و تعقل با حیوانات متفاوت نیست.گرچه حتی گفته می شود که انسان حیوانی ناطق است اما تفسیر ان به سادگی نمی تواند صورت پذیرد.انسان موجودی است که مانند ندارد.ابعاد این ناهمانندی وسیع و فراوان است.انسان می کوشد تا طبیعت را مغلوب خود نماید.

انسان در تلاش نیست تا فردی همانند خود تولید و به همان شکل تحویل دهد.او می کوشد تا دیگرانی را به جامعه تحویل دهد که نسبت به گذشته متغییر تر، متحول تر و متکامل تر باشند.تفاوتی عظیم در شکل تولید و شکل سازی ان که در نهایت باعث تسخیر جهان مادی و طبیعی می گردد.

انسان نمی تواند به صورت ثابت و یک پارچه در شیوه ی زندگی ، ادامه ی حیات دهد.او با دنیا حرکت می کند و با تغییرات ان هماهنگ می گردد.هماهنگی هایی که به نفع اوست و در نهایت نتیجه ی ان کنترل جهان امروزی است کما اینکه شامل دنیای فردا هم خواهد شد.

یکی از نشانه های این تغییرات، در شیوه ی فرزند داری است.انسان خود را مسئول این تغییرات می داند.مقاطع زمانی را پایان کار نمی داند، (همان طوری که حیوانات عمل می کنند)، ان ها تغییرات را به پیشرفت تبدیل می کنند و ان را به مقصد می رسانند.


 • مقداد صفری
 • ۰
 • ۰

“یـک راه حـاضـر آمـاده برای از دست دادن دوستانتان، پـــول قرض دادن به آنها است. راه حاضر آماده ی دیگـر پول قرض ندادن به اوست.
“—جرج جین ناتان کاملاً مشخص است که پول و دوستان را نمی توان با هـم داشـت. نـمــی دانم چقدر در دوستیتان صمیمی هـستید، اما وقتی صحبت پول می رسد، دوستی ها هـمیـشه کـنـار رفـتــه و نفس انسان ها جلو می آید. زمانی که در مورد پول یا مسائل مالی صحبت می کنید، هیچگاه خوب تمام نمی شود.
صدها بار در زندگی با این مسئله روبه رو شده ام. دو مرد محترم و دو دوست صمیمی چطور از برادران خونی به دشمنان خونی تبدیل می شوند. چرا؟ چون یکی از آنها پولی داشته است که متعلق به دیگری بوده است، حال ممکن است این پول قرض یا سود یک معامله بوده باشد. حتی اگر سالیان سال هم با هم دوست بوده باشید، اگر یکی از طرفین احساس کند که معامله ی بدی با او می شود، این دوستی به کلی فراموش و نابود خواهد شد.
در اینجا به دو اتفاق که می تواند یک دوستی را بر هم زند اشاره می کنیم.

 • مقداد صفری